Етикети

Скъпи приятели,

В списъка, който прилагаме по-долу, са отбелязани градовете, часовете и местата на провеждане на Безсмъртния полк в България на 9-ти май 2018-та година!

За една част от селищата очакваме още информация.

Пожелаваме Ви много радостна активна работа в подготовката и участието в шествията на Безсмъртния полк из цяла България.

Павел Иванов,
Председател на „Безсмъртния полк“

Благоевград 18:00  От Младежкия дом до Мемориал „Ловния дом”
Ботевград 10:00 Центъра на града, Общината
Бургас 10:00 По ул. Александровска от гарата до Паметника на Съветската армия
Бяла 10.00 Централния площад
Варна 17:00 По алеята на Морската градина до Пантеона
Велико Търново 16.00 Градски парк “Марно поле”
Видин 10:00 От Градския парк до кметството
Враца 17:00 Градска паметна стена
Габрово 14:00  По главната улица с участието на военен духов оркестър
Димитровград 18:00 От община Димитровград
Добрич 09:00 От центъра на града до Могилата на Съветските воини
Дупница 11.00 От централния площад до градския парк
Кърджали 10:30  По улица „Отец Паисий“ от Стария градски съвет до паметника на Руския воин-освободител
Кюстендил 11.00 Шествие от централния площад  до паметника на загиналите кюстендилци във Втората световна война 1941- 1945 г.
Несебър  15:30 От църквата в Стария град на Несебър до Читалището
Павликени 17:30 Централният площад, Паметникът
Пазарджик 10:00 Полагане на цветя на Братската могила в Пазарджик. Участие в шествието на Безсмъртния полк в Пловдив
Перник 17:30 От съда до Братската могила
Петрич/

Сандански 

10:00 От хотел „Сандански” до паметника на воините, загинали във Втората световна война
Плевен 17:00 от Мавзолея  (пл. Възраждане) до паметника Альоша (площад Свобода)
Пловдив 11:00 От Дома на културата Борис Христов до паметника Альоша
Поморие 11.00   От пл. Кирил и Методий до паметната плоча на партизаните Николай и Яна Лъскови и паметниците на загиналите съветски воини и офицери в града
Разград 17:30 Площад Възраждане
Русе 11:00 От паметникът Альоша до могилите на погребаните съветски войни в града
Самоков 12:00 От Дома на народната армия до паметната плоча на загиналите в бойните действия самоковски воини
Свиленград 11:00 Памятникът на загиналите воини, пл. „Свилена”
Силистра 17:00 От пл. „Свобода” до Паметника на Съветската армия
Сливен 10:00 от ул. „Цар Освободител” по ул. „Димитър Добрович”
София  09.00 От Паметника на незнайния воин до Паметника на Съветската армия
Стара Загора 18:00 От паметника на Съвeтската армия (парк „Аязмото“)
Търговище 18:00 Площад Независимост, Братската могила
Хасково 17:45  От паметникът на Победата в парк „Кенана” до паметникът на незнайния воин и паметната плоча в центъра на града
Хисаря 11:00 Шествието ще се включи към Шествието на Безсмъртния полк в град Пловдив
Шумен 17:00 Руският паметник 
Ямбол 12:00 Пред паметната плоча на Съветските воини, загинали от раните си в Ямболска област

 

Троян    17:30     От старата милиция до
    Паметника на загиналите
    антифашисти
Севлиево    10:00     Парк „Казармите”
     

 

Заб.: Очакваме информация за Банско, Велинград, Карнобат, Ковачевци, Лом, Монтана, Тетевен, Казанлък, Чирпан, Шивачево, Бяла Слатина, Елин Пелин

Advertisements